Temos: /
Serija:
Žanras: /
Trukmė:
Lietuvybė:

2016 m.

Filmas:

">


Subtitrai: atsisiųsti
Autorinės teisės: Naudojame įskiepį, kuris, Jums paleidus filmą, jį transliuoja iš nurodyto Youtube arba Vimeo šaltinio ir automatiškai uždeda ant jo lietuviškus subtitrus. Šio filmo nekopijuojame, netalpiname savo svetainėje ir jo niekaip nemodifikuojame.


Tai rusų mistinė tragikomedija. Filmo siužetas vystosi valdant carui Nikolajui I. Į vyrų vienuolyną įstoja naujas įtartinas gyventojas Ivanas. Vienuolyno vyresnysis nori išmušti iš jo puikybę ir duoda neįveikiamas užduotis – išvalyti gilų šulinį, visą parapiją pamaitinti žuviene, bet šis be vargo su jomis sutvarko. Netrukus paaiškėja, kad Ivanas daro stebuklus padedant piktajai dvasiai, vardu legionas…

Pastabos ugdytojams:

  • Velnias vaizduojamas kaip galingas, gražus, patrauklus. Tokiu jis stengiasi pasirodyti žmonėms, nors iš tiesų yra pralaimėtojas, bjaurus ir gąsdinantis, o galios teturi tiek, kiek Dievas jam leidžia turėti.
  • Dievas neleistų šėtonui veikti, jeigu to negalėtų perkeisti į dar didesnį gėrį.
  • Apsėstasis vienuolis galiausiai pasiekia šventumą. Kaip sako šv. Teresė Avilietė, lengvos nuodėmės turėtume bijoti daug daugiau, negu velnio apsėdimo, nes už ją esame atsakingi, per ją nusigręžiame nuo Dievo, per ją mumyse mažėja Dievo meilės ir malonės, ir didėja šėtono galia daryti mums įtaką. Tuo tarpu apsėstas žmogus moraliai neatsakingas už savo veiksmus. Bažnyčios istorijoje yra šventaisiais paskelbtų asmenų, kurie savo gyvenime buvo velnio apsėsti.
  • Kai kurie ortodoksų dykumų tėvai gailėdavo piktųjų dvasių, nes suvokdavo, kokia didelė nelaimė yra sukilti prieš Dievą. Taip pat kai kurie krikščionybės autoriai svarstė apie tai, ar velnias ir demonai gali būti išgelbėti, ar jiems gali būti atleista? Visgi Katalikų Bažnyčia moko, jog nors nėra tokios nuodėmės, kurios Dievas negalėtų atleisti, visgi demonai turi daug didesnį Dievo pažinimą, negu žmogus, todėl jų atsakomybė daug didesnė; jų nuodėmė – puikybė – yra pati didžiausia ir labiausiai Dievo nekenčiama nuodėmė; ir būtent puikybė neleidžia demonams atgailauti ir priimti Dievo atleidimo. Jie, turėdami laisvą valią ir pilną pažinimą, galutinai apsisprendė už nepriklausomybę nuo Dievo pragare.
  • Filme vaizduojamas Ivano rūpinimasis žmogumi pasivertusiu demonu Legionu nėra bendradarbiavimas su velniu, siekiant gauti iš jo naudos ar sudarant sandėrį su juo. Tai veikiau galima suprasti kaip nesavanaudišką gailestingumą savo didžiausiam priešui. Visgi toks demono vaizdavimas žmogumi bei jo vidinis atsivertimas yra nerealus, fantastinis filmo elementas, kuriuo norima perdėtai ir komiškai parodyti, jog Ivanas buvo toks šventas, kad netgi patį velnią paskatino atsiversti ir atgailauti.
  • Filme 28:50-28:55 yra nuoga scena, galinti dirginti paauglių vaizduotę.

Dalintis: